SPRACOVANIE NÁŠHO PESTRECA MARIÁNSKEHO

icon-feather

…od zasiatia po zabalenie…

line

default

Mnohí sa pýtate, akým spôsobom sa spracováva náš fajný pestrec, aby bola jeho účinnosť pre naše telo čo najefektívnejšia. Veríme, že v tomto článku nájdete odpoveď.

Účinné látky v plode pestreca mariánskeho sú flavonolignany, ktoré sa veľmi zle rozpúšťajú vo vode a tak isto aj v tukoch. Do tela sa zle vstrebávajú a pre ich dobrú biodostupnosť je najvhodnejší ich príjem z prírodnej matrice, teda spracovaného plodu pestreca.

Tu je výhodou znížiť obsah tuku predchádzajúcim lisovaním a najmä použitím špeciálnej technológie mechanickej úpravy plodu – jeho lisovanie za vysokého tlaku a nízkej teploty, ktorá zaistí dva základné parametre:

justify

no-repeat;center top;;

auto

default

 • vysokú biodostupnosť aktívnych látok tlakom narušených bunečných pletív
 • zachovanie maximálneho množstva prírodných látok v nezmenenej podobe za podmienok nízkej teploty lisovania, ktorá zabraňuje ich rozkladu
 • Pri týchto podmienkach sa dosahuje vysoká biodostupnosť flavonolignanov synergickým pôsobením prírodných zložiek plodu pestreca, kde zbytkový olej a jeho zložky, hlavne fosfolipidy a fytosteroly, významne zvyšujú vstrebateľnosť flavonolignanov zo zažívacieho traktu. Naviac sa flavonolignany v plode vyskytujú v prírodnej nekryštalickej podobe (na rozdiel od pripravovaných extraktov), ktorá zvyšuje rýchlosť ich rozpúšťania a tým aj vstrebávania.

  justify

  no-repeat;center top;;

  auto

  fajny_pestrec_FarmVille_03

  center


  NIE JE PESTREC AKO PESTREC !


  Aby bolo jeho zloženie také jedinečné, je potrebné dodržať správny postup pri výrobe. Fajný pestrec je vyrábaný výlučne zo semien, ktoré sme sami dopestovali. Už od zasiatia jednotlivých plodín až po ich zber, čistenie a sušenie na vlastnej pozberovej linke je garantovaná najvyššia možná starostlivosť a následná kvalita finálneho výrobku. Semená pestreca mariánskeho sú následne lisované za studena, teda pri teplote do 40°C. Pri lisovaní semien sú dodržané všetky zásady HACCP, tak aby boli dodržané tie najvyššie štandardy. Po vylisovaní semien následne spracujeme výlisok na finálnu podobu, s ktorou sa dostane až k Vám. Fajný pestrec balíme do vreciek, ktoré sú vhodné na balenie olejnatých semien.


  S naším jedinečným 100% prírodným fajným pestrecom máte istotu, že sa nejedná o zmes bez účinnej látky SILYMARÍN, ktorá je jeho dôležitou zložkou, čo garantujeme testami v akreditovanom laboratóriu. Zloženie nášho fajného pestreca nájdete na zadnej etikete. Mnoho predajcov tieto údaje neuvádza a tak neviete, čo vlastne kupujete.  Ešte malá rada na záver, ale veľmi dôležitá!

  NEUŽÍVAJTE PESTREC NALAČNO !!!

  Silymarín je ťažko rozpustný napriek našej snahe o čo najdostupnejšiu formu. Preto sa MUSÍ konzumovať po jedle alebo s jedlom, aby sa udržal v žalúdku čo najdlhšie.

  justify

  no-repeat;center top;;

  auto

  Objednajte v našom e-shope:

  Fajný pestrec spod Tatier

  Osobný odber:

  FunVille – Kryté detské ihrisko

  icon

  Viac o pestreci nájdete v našom blogu….BLOG

  “Z NAŠEJ FARMY NA VÁŠ STÔL!”

  icon